poniedziałek, 28 marca 2011

Zdrowe odchudzanie - porady sprawdzone

Zdrowe odżywianie zespolone z aktywnością fizyczną jest skutecznym środkiem na odchudzanie do odpowiedniej wagi i jej utrzymanie.

Zdrowe odżywianie zespolone z aktywnością fizyczną jest skutecznym środkiem na odchudzanie do odpowiedniej wagi i jej utrzymanie. Potrzeba przy tym dużo zaparcia i determinacji. Jeśli ćwiczysz powinieneś zapomnieć o paru rzeczach: omijać fast foody, nie pić gazowanych napojów, nie jeść słodyczy i białego pieczywa, nie pić soków zawierających dużo cukrów. To są podstawy.


Należy sprawdzić naszą lodówkę i usunąć z niej wszystko co tłuste i wysokokaloryczne. Ale najważniejszy w odchudzaniu jest zdrowy rozsądek, tak jak we wszystkim, nie należy przesadzać.


Na rynku mamy obecnie mnóstwo suplementów diety mających pomóc nam w odchudzaniu. Wybierajmy rozsądnie i z głową. Przeczytajcie też porady na odchudzanie zamieszczone na stronie jakschudlam15kg.pl. Wypowiadają się tu ludzie, którzy to przeżyli, doświadczyli i podziałało na nich.


Najlepiej stosować się do sprawdzonych życiowych rad. Niezależnie jaką dietę stosujemy, powinien się w niej znaleźć błonnik - produkt w 100% naturalny, w który powinniśmy dokompletować naszą codzienną dietę niezależnie od tego czy się odchudzamy, czy nie. Jest on nieodzowny do właściwego funkcjonowania naszego przewodu pokarmowego i naszego zdrowia.


Kiedyś dostarczany był człowiekowi w sposób naturalny przez spożywane produkty, współcześnie korzystając z żywności wysokoprzetworzonej nie dostarczmy go w wystarczających ilościach.


Wracając do łakomczuchów, to ze względu na swoje właściwości fizyczne obok regulacji przewodu pokarmowego błonnik pęczniejąc w układzie trawiennym zapewnia uczucie sytości i niechęć do spożywania późnych posiłków.

--
Stopka

Skorzystaj ze sprawdzonych porad na odchudzanie. Do lata masz sporo czasu, ale im wcześniej zaczniesz tym szybciej i łatwiej Ci pójdzie.

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

sobota, 26 marca 2011

Wapń: klucz do świetnej kondycji

Kto by pomyślał, że źródłem młodości jest... twarożek? A właśnie do takiego wniosku doszli naukowcy ze sztokholmskiego Karolinska Institute.

Naukowcy ze sztokholmskiego instytutu przez 10 lat obserwowali 23 tysiące panów w średnim wieku oraz starszych i przekonali sie, że ci, którzy - jak twierdzili - stosowali dietę bogatą w wapń (ok. 2000 mg), mieli o 1/4 mniejsze prawdopodobieństwo śmierci w tym czasie niż ci, którzy takiej diety unikali. Możliwe, że osoby spozywające wiele wapnia mają również i inne zdrowe nawyki, uważają badacze. To nie zmienia jednak faktu, że dieta bogata w ten minerał obniża ciśnienie, poziom cholesterolu, a także cukru we krwi.

Szwedzkie badanie przeprowadzono na mężczyznach, jednak dr med. Robert P. Heaney z Creighton University w Omaha uważa, że to samo może dotyczyć kobiet. Sugeruje on, by wszyscy dorośli starali się w miarę możliwości spożywać z jedzeniem codziennie około 2000 mg wapnia. To ważne bo inne składniki odżywcze wzmacniają jego działanie.

Wzbogacenie jadłospisu o wapń jest naprawde proste. Picie mleka do posiłków to około 300 mg wapnia w każdej szklance (225 ml). Jeżeli Twój organizmie toleruje laktozy, to jogurt (do 450 mg w szklance chudego jogurtu) lub ser (410 mg w 1/2 szklanki twardego cheddara) łatwiej strawisz.

Możesz również korzystać z mniej znanych źródeł wapnia jak np:

-gotowane brokuły (62 mg w szklance)

-wzbogacone mleko sojowe (299 mg w 225 ml)

-migdały (190 mg w 1/2 szklanki)

-zielony groszek (54 mg w 100 g)

-gotowany szpinak (245 mg w szklance)

Jak rozpoznać niedobór:

Jeżeli często łapią nas skurcze, bolą mięśnie, mamy mrowienie i drętwienie rąk i nóg, często łamią nam się kości albo psują zęby - to mogą być to sygnały niedoboru wapnia. Jeżeli mamy też niemiarowe bicie serca, częste krwotoki z nosa, trudności z zatamowaniem krwi po skaleczeniach, stany depresyjne i lękowe - to również może świadczyć o niedoborze wapnia

--
Stopka

kuchnia-bodzio.blogspot.com

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

środa, 23 marca 2011

Oczyszczanie organizmu - jeden z tysiąca sposobów

Sposób w jaki radzę sobie z oczyszczaniem przewodu pokarmowego i jelit z równoczesnym spadkiem wagi, znalazłam kilka lat temu w jakimś piśmie...

Receptura jest prosta, nie wymaga dużo pracy, co przy dzisiejszej "gonitwie' nie jest bez znaczenia. Jedyne chyba do czego trzeba się zmusić to silna wola, aby zacząć i wytrwać. Wszystko co trzeba zrobić to przygotować sałatkę i dobry razowy chleb, najlepszy czerstwy.

SAŁATKA

produkty: główka kapusty (białej) o wadze 1-1,5kg, 1 pomarańcza lub grejpfrut, 2 owoce kiwi, garstka żurawiny (może być suszona) albo borówek, sól, 2-6 łyżek oliwy z oliwek, 1-2 łyżki octu jabłkowego, sok z jednej cytryny, pieprz, ulubione przyprawy do smaku.

Przygotowanie; kapustę posiekać, posolić, ugnieść (najlepiej rękami), aż pusci sok. Dodać obrane i pokrojone drobno pomarańczę i kiwi, a także żurawinę - wymieszać.


Zrobić sos - zmieszać oliwę, ocet jabłkowy, sok z cytryny, pieprz, przyprawy. Połączyć z sałatką, dokładnie wymieszać i przechowywać w lodówce.

Następnie cały dzień jemy tylko tę sałatkę z dodatkiem ciemnego chleba. Najlepiej jeść ją przez tydzień. Przygotowywać na dwa dni, później następne porcje - zawsze trzymamy w lodówce. Przez dwa dni je się dość dużo, a później mniej, głód staje się mniejszy. Jeśli ciężko wytrzymać tydzień, zacząć od jednego czy trzech dni. Korzyści nie będą może tak spektakularne, ale będą.


Korzyści dla ciała i dla duszy: ta krótka dietka oczyszczająca pozwala zrzucić kilka zbędnych kilogramów(jeśli są). Wydalane są nieprzetrawione resztki jedzenia, zalegające w jelitach. Odpoczynek i odciążenie dla innych narządów. Przywraca dobrą formę fizyczną i psychiczną, lepsze samopoczucie, wygląd skóry. Dobrze stosować na wiosnę, po Świątecznym biesiadowaniu, jeśli czujemy potrzebę. Jeśli robimy taką jednodniówkę to najlepiej co tydzień, zawsze w tym samym wybranym dniu. Efekty zdrowotne będą!

Sałatka jest bardzo smaczna!

--
Stopka

http://odzywianie-marid.blogspot.com/ jak radzę sobie z oczyszczaniem

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

niedziela, 20 marca 2011

Pamiętajmy o diecie podczas ćwiczeń

Niezwykle pomocne i dające efekty w naszej diecie są ćwiczenia. Więc nie zapominajmy o nich, jeśli chcemy na prawdę szybko zrzucić nasz "balast", który nam przeszkadza, lecz nie zapominajmy również o diecie.

Warto zacząć od obliczenia Podstawowej Przemiany Materii (BMR) czyli ile kalorii nasz organizm spala by przeżyć.
A robi się to tak:


BMR= (9.99 X waga (kg)) + (6.25 X wzrost (cm)) - (4.92 X wiek) - 161


Przy odchudzaniu warto też w jakiś sposób ćwiczyć nawet na steperze lub rowerku w domu.


Podczas wysiłku fizycznego spalamy około 5 - 10 kcal na minutę w zależności od intensywności.


Dodajmy też kalorie spalone podczas standardowych czynności, które wykonujemy podczas dnia, czyli około 500 kcal.


Na końcu dodajmy do tego TEF czyli efekt termiczny pożywienia - to energia którą nasz organizm przeznacza na trawienie i wchłanianie składników odżywczych, wynosi 10%.


Tak więc po obliczeniu BMR dodajemy do tego kalorie spalone podczas ćwiczeń jednego dnia + 500 kcal standardowych czynności + TEF.


Czyli jeśli wyszło nam BMR 1600 kcal i spaliliśmy podczas ćwiczeń w jednym dniu 300 kcal oraz 500 kcal podczas normalnych czynności, to wyszło nam 2400 kcal. Mnożymy to przez 0,10 i dodajemy wynik do tych 2400 kcal, więc wyszło nam 2640 kcal. I tyle mniej więcej spala nasz organizm podczas jednego dnia, i aby stracić na wadze musimy trochę tych kalorii "zabrać" ale nie przesadzajmy zbytnio - 300 kcal wystarczy.


Przykładowy jadłospis:


I posiłek


Omlet z płatków owsianych


Składniki:

płatki owsiane 50g

otręby pszenne 10g

jajka całe 130g (2 sztuki)

białka jaj 70g (2 sztuki)


Wartość odżywcza około 390 kcal.


II posiłek


Pierś kurczaka


Składniki:

pierś kurczaka 120g

kasza gryczana 30g

można dodać jakiś sos i warzywa


Wartość odżywcza 360 kcal.


II posiłek


Sałatka z tuńczyka


Składniki:

tuńczyk z puszki w wodzie/sosie własnym 140g

kasza gryczana 40g

papryka czerwona, oliwki zielone (30g), cebula

Sos do sałatki:

olej lniany (10 ml), sok z cytryny lub ocet balsamiczny (1 łyżeczka), czosnek granulowany lub posiekany świeży, sól


Wartość odżywcza około 390 kcal.


IV posiłek


Mintaj


Składniki:

mintaj mrożony lub świeży 150g

kalafior i fasolka szparagowa (mała ilość dla poprawy smaku posiłku)

sok z cytryny, przyprawa do ryb


Wartość odżywcza 280 kcal.


V posiłek


Ser biały z surówką z białej kapusty


Składniki:

chudy biały ser 120g

olej lniany 15ml

biała kapusta (kawałek)

natka pietruszki, ewentualnie kiełki rzeżuchy lub lucerny

sok z cytryny, sól


Wartość odżywcza 250 kcal.


To tylko przykład diety, którą można dopasować sobie według własnych upodobań kulinarnych i wymagań kalorycznych. Smacznego! :)


Warto zaznaczyć, że dieta to podstawa sukcesu ale trzeba też wykazać jakąś formę aktywności fizycznej (choćby długi spacer dla naaaapraawdę leniwych) steper, rower, rolki.


Pozdrawiam i życzę sukcesów!

--
Stopka

Autor: Remigiusz Borochwww.dobrafigura.blogspot.com

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

wtorek, 15 marca 2011

Jak pozbyć się zbędnych kilogramów

Masz kilka centymetrów za dużo w pasie? Nie jesteś do końca zadowolony ze swojej sylwetki? Nie jesteś sam. Rozejrzyj się dookoła ilu jest takich jak Ty. Chcesz to zmienić? Czytaj dalej. Jeśli nie, szkoda Twojego czasu na dalszą lekturę.

Nasza cywilizacja cały czas się rozwija a wraz z nią nasze życie nabiera tempa. Czasy domowych obiadów i rodzinnych spotkań przy stole odchodzą w zapomnienie. Nadeszła era McDonalda, KFC i innych restauracji czy barów serwujących "szybkie jedzenie". W drodze z jednego spotkania na drugie często korzystamy z ich usług. Nie zastanawiamy się nad tym co spożywamy. Liczy się szybkie zaspokojenie głodu i dostarczenie odpowiedniej ilości pożywienia.


W chwili gdy odbieramy z pralni ubranie i okazuje się, że wchodzimy w nie z pewnymi problemami, wyjaśniamy sobie, że pewnie skurczyło się w praniu. Prawda jest taka, że nie skurczyło się, tylko zgromadziliśmy na swoim ciele dodatkowe centymetry tkanki tłuszczowej.


Jeśli mamy dość samozaparcia i silnej woli to czasami zwrócimy uwagę na to co jemy lub nawet odwiedzimy najbliższą siłownię. Niestety nasz zapał zanika równie szybko jak się pojawił. Nie ma natychmiastowych efektów, nie ma też motywacji. Kółko się zamyka i nadal w drodze między spotkaniami zajadamy się fast foodami.


Wyjście z tej sytuacji jest bardzo proste. Należy zwracać większą uwagę na to co jemy i kiedy jemy. Nasz organizm jest jak super komputer. Wysyła nam sygnały, które powinniśmy odczytywać i odpowiednio na nie reagować.


Trzech największych wrogów naszego organizmu.


  • sól

Nie jest tajemnicą, że sód źle wpływa na nasz układ ciśnieniowy. Należy więc używać jej jak najmniej. Nie musimy dodatkowo solić naszych potraw. Soli jest w nich wystarczająco dużo. Sprawdź skład pierwszej lepszej wędliny, którą spożywasz. Zwróć uwagę na zawartość mięsa.


  • cukier

Drugim w kolejce jest cukier. Pod każdą postacią. Ciastka, cukierki, czekoladki itd. Nie muszę tłumaczyć, że ich spożywanie wiąże się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w naszym organizmie.


  • biała mąka

Trzeci składnik naszego pożywienia, który należy wyeliminować to biała mąka. Generalizując, produkty z niej wytworzone nie posiadają żadnej wartości odżywczej dla naszego organizmu.


Cała tajemnica. Jeśli chcesz zgubić zbędne kilogramy zacznij od wyeliminowania ze swojego pożywienia powyższych składników. Na sam początek. Jedz tylko wtedy gdy jesteś głodny. Zamiast cukierków zacznij jeść świeże owoce i warzywa. Pij dwa litry wody dziennie i ciesz się efektami, które osiągasz.

--
Stopka

Marcin Denisiukmarcindenisiuk.pl celoosiagacz.pl

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

niedziela, 13 marca 2011

Kosztochłonność diety Dukana

Przeciwnicy popularnej w ostatnim czasie diety Dukana są zdania, że jej zastosowanie pociąga za sobą niebagatelne koszty.

Z uwagi na to, dieta nie jest wskazana dla każdego, a tak naprawdę, mało kto może sobie pozwolić na kupowanie produktów spożywczych codziennie w ciągu kilku miesięcy trwania pierwszych, bardzo restrykcyjnych etapów diety. Czy tak jest w istocie?

Odpowiedź nie może być jednoznaczna, wszystko zależy tak naprawdę od podejścia osoby odchudzającej się do stosowania diety. W normalnych warunkach słodzimy napoje, jemy słodycze i ciasta, przegryzamy chipsy, smażmy na oleju czy margarynie, a także jemy owoce i warzywa. Wszystkie wspominane produkty spożywcze kosztują, a niektóre są nawet bardzo drogie, na przykład owoce. Produkty te powinny zostać wyeliminowane na pierwszych etapach diety białkowej, dlatego też wiele pieniędzy pozostaje w kieszeni odchudzających się. Można je śmiało przeznaczyć na polecane w diecie Dukana produkty, a więc na zakup wysokiej jakości mięsa wołowego czy drobiowego, nabiału o niskiej zawartości tłuszczu, ryb o białym mięsie, czy też na owoce morza.

To wszystko jednostkowo kosztuje sporo, ale to samo można powiedzieć na temat normalnego żywienia. Nie przesadzajmy więc, że dieta Dukana jest bardzo kosztowna. Jeśli chcemy obniżyć koszty jej zastosowania, możemy po prostu wykluczyć owoce morza, czy wołowinę z naszych posiłków, a kupować je tylko na przykład raz w tygodniu. Dieta Dukana ma wysoką skuteczność i wcale nie jest tak kosztochłonna, jak mogłoby się wydawać.

--
Stopka


Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

sobota, 12 marca 2011

Potrzeba prawidłowego odżywiania się

W codziennym żywieniu rodziny gospodynie najczęściej kierują się zasadą gotowania tych potraw, które specjalnie lubią domownicy.

Podejmując decyzję co gotować i jak gotować gospodynie w dużej mierze przejmują na siebie odpowiedzialność za zdrowie rodziny, a przede wszystkim za wzrost i rozwój dzieci. Liczne badania i obserwacje naukowe wykazały już ponad wszelką wątpliwość ścisłą zależność między żywieniem a rozwojem fizycznym i umysłowym dzieci. Stwierdzono też, że można przedłużyć okres młodości, a następnie - sprawności fizycznej wieku dojrzałego przez prawidłowe odżywianie. Niewłaściwe odżywianie się jest też - zdaniem lekarzy - przyczyną wielu niedomagań, na które początkowo nie zwraca się uwagi.

Do niedawna jeszcze mówiło się, że aby być zdrowym trzeba jeść "dużo, tłusto i smacznie". Dziś natomiast wiadomo, że prawidłowe żywienie wcale nie musi być kosztowne. Aby o tym się przekonać, należy przyswoić sobie trochę fachowej wiedzy, a nie opierać się tylko na wiadomościach przekazywanych zwyczajowo z pokolenia na pokolenie.

Na pytanie, jak należy się prawidłowo odżywiać najlepiej odpowie nam nauka o żywieniu człowieka, która w ostatnich latach dokonała szeregu badań i odkryć na temat wartości odżywczej codziennie spożywanych produktów oraz ustaliła dzienne zapotrzebowanie organizmu na poszczególne składniki odżywcze.

Potrzeby organizmu człowieka w zakresie żywienia są bardzo duże. Pożywienie dostarcza organizmowi ludzkiemu wielu składników odżywczych. Rodzaj i ilość tych składników decyduje o wartości danego produktu. Poznanie tych składników i roli, jaką spełniają one w naszym organizmie jest więc nieodzowne, gdy chcemy odżywiać się prawidłowo. Zdaniem specjalistów ? fizjologów, aby pokryć zapotrzebowanie ustroju potrzeba około 60 składników odżywczych zaliczanych do koniecznych, tj. do takich, których organizm nie może sam wytworzyć, tylko musi gotowe otrzymać w pokarmach.

Najważniejsze składniki pokarmowe, które muszą wejść do codziennego pożywienia, to: Białko, węglowodany, tłuszcze, składniki mineralne, witaminy oraz woda. Dobrze jest jednak wiedzieć w jakich produktach dane składniki występują oraz jaką spełniają rolę w organizmie. Wiedza praktyczna powiązana z wiedzą teoretyczną nie tylko jest łatwiejsza do zapamiętania, ale jednocześnie czyni naszą pracę bardziej interesującą i ważną. Jeśli np. wiemy, dlaczego warzywa czy ziemniaki należy wkładać do wrzącej wody, to na pewno będziemy się do tego stosować, w przeświadczeniu, że jest to ważne dla zdrowia.

--
Stopka


Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

Tabletki na odchudzanie

W obecnym okresie coraz więcej ludzi zmaga się z nadwagą. Każdy kto chce szybko pozbyć się zbędnych kilogramów szuka przede wszystkim skutecznych metod.

Obecnie na rynku jest mnóstwo skutecznych preparatów do walki z nadwagą. Takim najczęściej stosowanymi są tabletki na odchudzanie. Mogą one przyczynić się do znacznego ubytku tkanki tłuszczowej. A co za tym idzie poprawy naszej figury.  Zobaczmy zatem, jak działają takie tabletki, i z jakich składników się składają.



Tabletki odchudzające i ich działanie



Tabletki odchudzające mają za zadanie przede wszystkim wspomagać procesy metabolizmu każdego organizmu.  Mają także działanie, które prowadzi do szybszego spalania węglowodanów oraz tłuszczów. To przyczynia się do mniejszego odczuwania głodu. Tabletki odchudzające wykazują również korzystny wpływ na podtrzymanie prawidłowej masy ciała.



Jednakże każdy wybór tabletek odchudzających dobrze jest skonsultować z lekarzem specjalistą. Ponieważ na własną rękę możemy tylko czasami sobie zaszkodzić.



Składniki tworzące tabletki odchudzające



Każda tabletka na odchudzanie ma swój unikalny skład. Ale najczęściej wykorzystywanym składnikiem jest kwas linolowy CLA. Wykazuje on działanie wspomagające procesy odchudzania poprzez spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Zastosowanie kwasu linolowego CLA powoduje również znaczne ograniczenie powtórnego narostu tkanki tłuszczowej. 



Innym składnikiem wykorzystywanym w produkcji preparatów na odchudzanie jest wszystkim znany chitosan. Jest on naturalnym składnikiem powstałym przez zmielenie pancerzy morskich skorupiaków. Działanie chitosanu zostało potwierdzone przez wnikliwe badania naukowe. Dowodzą one, że chitosan w połączeniu z prawidłową dietą oraz wysiłkiem fizycznym znakomicie wpływa na odchudzanie.



Współcześnie wykorzystywanym składnikiem tabletek odchudzających jest jagoda Acai, pochodząca z amazońskich lasów. Ten składnik wykazuje działanie oksydacyjne. Dzięki czemu znacząco wpływa na procesy metabolizmu w organizmie. Ma również dobroczynny wpływ na zachowanie dobrej energii i dzięki temu zmęczenie nas nie

dotyka.



Również nowym składnikiem wykorzystywanym w odchudzaniu jest Hoodia. Jest to roślina kaktusowata. Przeprowadzone badania naukowe dowodzą niezrównaną skuteczność tego składnika. Wyciąg z hoodii wykazuje działanie ograniczające uczucie głodu. W konsekwencji spożywamy mniejsze posiłki i mniej kaloryczne. Tak więc każdego dnia mamy w swoim organizmie o tysiąc kalorii mniej.  Hoodia od lat jest rozpoznawalna jako jeden z najskuteczniejszych składników poskramiających nasz apetyt. Wiele preparatów opartych jest właśnie o ten składnik.  Osoby przyjmujące na przykład tabletki oparte o hoodię już w pierwszym tygodniu zauważyły znaczy spadek masy ciała. Takie preparaty są bardzo skuteczne i nie powodują działań ubocznych.



Na rynku jest dostępny na przykład taki specyfik, którego składniki wpływają na przyspieszenie metabolizmu oraz na znaczną utratę masy ciała. Te tabletki pozwolą nam skutecznie kontrolować apetyt oraz obniżyć cholesterol, jak również podnieść termogenezę. Wykorzystywane są przede wszystkim przez sportowców dla obniżenia poziomu tkanki tłuszczowej.



Innym wspomagaczem odchudzania są takie tabletki, których aktywnym składnikiem jest Pashe 2. Te tabletki powodują przyspieszenie procesów przemiany materii w organizmie. Wpływają również na wyrównanie poziomu cukru w organizmie, a także zmniejsza ilość kalorii pochodzących z tłuszczów i węglowodanów. Stosowanie tych tabletek sprawia, że nie mamy ochoty na posiłki zawierające niezdrowe tłuszcze. Są one niezwykle skuteczne i bezpieczne  w walce przeciw zbędnym kilogramom. Nie powodują także działań niepożądanych.



Jak widać rynek obfituje w różne tabletki wspomagające procesy odchudzania. Wystarczy zaczerpnąć porady  lekarza i wybrać któryś z tych dostępnych na naszym rynku.

--
Stopka


Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

czwartek, 10 marca 2011

Dieta Proteinowa i Cudowne Efekty Jadłospisu

Najważniejszym elementem każdej diety, jest jadłospis, ponieważ to on decyduje o tym, czy wytrwamy na diecie dłużej niż dwa tygodnie bez podjadania. Menu oddaje także charakter danego programu odchudzającego.

W przypadku diety białkowej będą to produkty, które zawierają naturalne proteiny. Dodatkowo należy podkreślić, że dieta proteinowa i efekty jakie ona gwarantuje, są tak skuteczne, ponieważ opierają się o pogłębioną analizę zasad prawidłowego żywienia. Autor diety zadbał także o to, by menu na jakim się ona opiera, pomogło osobom otyłym lub posiadającym tylko niewielką nadwagę, nie tylko zrzucić skutecznie zbędne kilogramy, ale również utrzymać na stałe szczupłą sylwetkę.

Menu jakie zastosowano w diecie, to nie tylko zwykły jadłospis. Jest to swoiste wprowadzenie do przystosowania się do zupełnie nowego stylu życia i sposobu odżywiania się. Co stwierdzenie to, oznacza w praktyce? Otóż, menu jakie zastosowano w diecie proteinowej to menu 4-fazowe. Poza tym opiera się ono głównie na starannie wyselekcjonowanych składnikach.

Dieta proteinowa i efekty jej skutecznego działania są widoczne już po pierwszych dniach jej stosowania. Odchudzający się, je wszystko to co chce i kiedy chce, ale pod warunkiem, że będą to jedynie składniki z tak zwanej listy produktów dozwolonych. Ogólnie mówiąc składają się na nie: mięsa chude, wędliny, jaja, mleko i przetwory mleczne (także odtłuszczone) oraz ryby, warzywa i owoce morza. Należy przy tym pamiętać, by mięsa oraz ryby nie były smażone na oleju! Należy też unikać ich solenia.

Dieta proteinowa i efekty jakie można osiągnąć stosując jej jadłospis i zasady są zadziwiające, można schudnąć nawet 5kg w 7 dni, jedząc smacznie i to całkiem spore porcje. Opinie co do tej diety są zgodne: na tej diecie po prostu dobrze się chudnie praktycznie bez żadnego wysiłku.

--
Stopka

Katarzyna Gurbacka

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

poniedziałek, 7 marca 2011

Ćwiczenia odchudzające kluczem do sukcesu

Autorem artykułu jest Katarzyna Sowa



Ćwiczenia odchudzające – konieczny krok na drodze do pięknej sylwetki W czasach, gdy spotykamy coraz więcej osób skarżących się na nadwagę i coraz poważniejszym zagrożeniem staje się wizja społeczeństwa otyłego, temat odchudzania przestaje być tabu.

Ćwiczenia odchudzające – konieczny krok na drodze do pięknej sylwetki

W czasach, gdy spotykamy coraz więcej osób skarżących się na nadwagę i coraz poważniejszym zagrożeniem staje się wizja społeczeństwa otyłego, temat odchudzania przestaje być tabu. Odchudzają się wszyscy: nastolatki i ich babcie, ekspedientki z osiedlowych sklepików i gwiazdy światowego formatu. Różni ludzie używają odmiennych metod do rozwiązania tego ‘otyłego’ problemu. Najczęściej próbują odnaleźć dogodną dla siebie dietę, często zapominają jednak o tym, ze każdą z nich warto uzupełnić o… ćwiczenia odchudzające, by uzyskać upragniony efekt - szczupłą sylwetkę.

Ćwiczenia odchudzające – dla każdego coś dobrego

Bardzo ważnym jest, by umiejętnie dobrać ćwiczenia do swoich upodobań. Spośród ogromnego wyboru ćwiczeń odchudzających najskuteczniej kalorie spalają: step aerobik, rower, pływanie, tenis, squash, wspinaczka, chodzenie po górach, bieganie na nartach, bieganie, wiosłowanie (około 300 - 400 kalorii w 30 min.). Można tez sięgnąć po ćwiczenia odchudzające wymagające większego nakładu wysiłku i systematyczności, np. aerobiczną szóstkę Weidera (zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha wykonywanych w celu spalenia tkanki tłuszczowej zalegającej w ich obrębie oraz do znacznego wzmocnienia wszystkich mięśni tej partii ciała.) Część z nas wpisując w wyszukiwarkę: ‘ćwiczenia odchudzające’ szuka ćwiczeń poprawiających wygląd nie całego ciała, ale nastawia się na odchudzanie konkretnych jego partii. Stawiamy więc na płaski brzuch, jędrne piersi czy pupę albo walkę z grubymi nogami. Wiele z ogólnie znanych ćwiczeń odchudzających, nie tylko pomaga szczupleć, ale i wzmacnia nasze mięśnie.

Ćwiczenia odchudzające - codziennie 20 minut

Stosując ćwiczenia odchudzające należy pamiętać przede wszystkim o systematyczności. Ćwicząc codziennie 15 - 20 minut, nawet przy niezbyt wyczerpującym zestawie ćwiczeń odchudzających można osiągnąć i zachować szczupłą sylwetkę przez lata. Ćwiczenia odchudzające - to jest to!

---

ćwiczenia odchudzające


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

niedziela, 6 marca 2011

Kilka słów o odchudzaniu

Oto mój osobisty, czysto subiektywny punkt widzenia w kwestii tracenia kilogramów. Czuję się jednak w obowiązku dodać, że ów punkt widzenia klarował mi się przez lata, które były wypełnione dietami, tabelami kaloryczności oraz wzlotami i upadkami, które zna każdy, kto choć raz w życiu próbował schudnąć.

Moja historia odchudzania zaczęła się, gdy miałam naście lat, a moi rodzice sprawili sobie kuchenkę mikrofalową. Szybko wyprodukowane zapiekanki z żółtym serem jeszcze szybciej znikały z mojego talerza i ani się obejrzałam - miałam nadwagę. Niewielką, to niewielką - ale zdecydowanie widoczną.

Nie będę tu streszczać przebiegu i (najczęściej budzących wątpliwości) wyników diet odchudzających, które starałam się wprowadzić w życie, aby wrócić do poprzedniej wagi. Chudłam, znowu tyłam, załamywałam się, przechodziłam okresy kompletnego tumiwisizmu oraz - dla kontrastu - okresy intensywnego odchudzania na granicy z jadłowstrętem - i tak to się kręciło w kółko, aż przyszedł wreszcie ten moment.

Jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, chodzi jedynie o to, że dorosłam. Skończył się koszmar dojrzewania, zaczęło się dorosłe życie. Oczywiście, moje nastawienie do problemu też "wydoroślało", ale przede wszystkim moje ciało przeszło metamorfozę.

Nie jestem pewna na czym to polega, ale w sumie rzecz pobudza mnie do śmiechu. Pragnę zaznaczyć jedną rzecz: od dwunastego roku życia nie urosłam nawet jednego milimetra. Kiedy zaczęły się moje kłopoty z wagą, od dawna już miałam ustalony wzrost, który mam do dziś. I właśnie - żeby było śmieszniej - dziś jestem raczej szczupła, a ważę dokładnie tyle, ile ważyłam, kiedy pierwszy raz przybrałam na wadze. Koniec końców, walczyłam z wagą, która była mi wyraźnie przeznaczona i która teraz mi jak najbardziej odpowiada. Czyż życie nie ma poczucia humoru?

Jednakże, absolutnie nie mogę powiedzieć, że to "całe odchudzanie" na nic mi się nie przydało. Dzięki dietom mam całkiem gruntowną wiedzę o kaloryczności produktów spożywczych i o ich właściwościach odżywczych. Nauczyłam się też, że właściwości odżywcze summa summarum są ważniejsze od kaloryczności. Moje horyzonty kulinarne znacznie się dzięki dietom poszerzyły, a kilka dietetycznych potraw, po niewielkich modyfikacjach, na stałe włączyłam do moim popisowych dań.

Nie chcę przez to powiedzieć, że każdy powinien choć raz w życiu się odchudzać - absolutnie nie. Próbuję jednak zaznaczyć, że i z takich doświadczeń można wycisnąć rzeczy, które potem nie tylko się przydają, ale nawet niekiedy okazują się pomocne, czy wręcz niezbędne w życiu.

Wiem też jedną rzecz na pewno: nie ma żadnego cudownego sposobu na odchudzanie. Cała rzecz polega na wytrwałości i silnej woli. Naturalnie, można w ogóle przestać jeść, i wtedy spadek wagi będzie szybki, ale tu już mowa o anoreksji, a nie o traceniu kilku zbędnych kilogramów w sposób rozsądny i zdrowy. Prawidłowe odchudzanie powinno trwać kilka miesięcy, w zależności od ilości kilogramów, które chce się stracić. Wysiłek fizyczny, albo ćwiczenia na dane partie mięśni bardzo pomagają, ale efekt tego także widać dopiero po upływie jakiegoś czasu. Dlatego odchudzanie jest takie trudne: potrzeba wiele cierpliwości i samozaparcia, ażeby wytrwać do końca.

I jeszcze jedno: nie poddawać się. Błądzić jest rzeczą ludzką. Jeśli nawet na chwilę się zapomnimy i połakomimy się na coś tłustego i kalorycznego, nie oznacza to od razu, że całe odchudzanie musi iść na marne. Mały objazd na drodze nie znaczy, że nie da się dotrzeć do celu. Trzeba tylko wrócić na właściwą drogę i iść dalej.

Na zakończenie podaję przepis na placuszki tuńczykowe. Pochodzi on z czasu, kiedy wypróbowywałam dietę Dukana - oryginalny przepis znajduje się na stronie http://forum.dieta-dukan.pl/viewtopic.php?f=12&t=890. Jak już mówiłam, przepis został nieco zmieniony - wszystko w imię smaku.

Placuszki tuńczykowe

1 puszka tuńczyka w sosie własnym

2 jajka

2 łyżki otrąb owsianych

1 łyżka otrąb pszennych

1 cebula

1 nieduża czerwona papryka

1 łyżeczka musztardy

1 kostka smakowa Knorra o smaku papryki

1 kostka smakowa Knorra o smaku pietruszki

sól, pieprz

Tuńczyka osączyć z zalewy i przełożyć do miski. Wbić jajka, wrzucić pokrojoną w drobną kostkę cebulę i paprykę oraz resztę składników. Dokładnie wymieszać. Kłaść łyżką niewielkie placuszki na rozgrzanej patelni. Żeby placuszki były choć trochę dietetyczne, smażyć je na patelni teflonowej - zupełnie bez oleju. Smażyć aż jajko na spodzie się zetnie, przewrócić placuszki na drugą stronę i trzymać je na ogniu, aż przestaną przystawać do patelni.

Bon appétit :-)!

--
Stopka

www.bonappetitcava.blogspot.com

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

sobota, 5 marca 2011

Jak schudnąć z brzucha

Jak szybko schudnąć z brzucha. Kilka naprawdę przydatnych wskazówek. Przykładowe ćwiczenia takie jak mały mostek, skłony boczne. Wskazówki dotyczące diety.

Wiele osób zadaje sobie pytanie,jak szybko schudnąć z brzucha. Odpowiedź jest banalna wręcz - wystarczą ćwiczenia i odpowiednia dieta. Co do tego pierwszego, istnieją specjalne ćwiczenia, które nie tylko pozwalają nam schudnąć, lecz sprawić, aby nasz brzuch był płaski. Oczywiście ideałem byłoby, gdyby to wszystko działało szybko, lecz radzę mieć cierpliwość - efekty będą widoczne po jakimś czasie. Najbardziej znane i najczęściej wykorzystywane ćwiczenia to: rower, bieganie, robienie brzuszków, a bardziej przedsiębiorcze osoby znajdą w Sieci specjalne ćwiczenia do tego: skłony boczne, mały mostek, kolana do piersi itp. To ostatnie wygląda następująco:


Kładziemy się na macie/materacu/kocu. Ręce układamy wzdłuż ciała. Kolana lekko zgięte. Stopy podparte o podłogę.W trakcie wdechu podnosimy nogi na wysokość piersi (zgięte w kolanach!). Oczywiście - nic na siłę, jeśli nie dajemy rady "na idealnie", trudno. Kiedyś dojdzie się do takiej formy. W trakcie takiego układu staramy się utrzymać pozycję przez parę sekund. Wydychamy powietrze, jednocześnie opuszczamy nogi do pozycji początkowej. Uwaga: nie kładziemy nog zupełnie płasko, bo to przeszkadza odpoczywać kręgosłupowi. W przypadku bólu w dolnej jego części konieczne jest przestanie. Ćwiczenia powtarzamy od 8 do 12 razy.


Rzecz jasna, jeśli chcemy idealnej sylwetki, to na aktywności fizycznej nasza działalność nie powinna się kończyć. Co sprytniejsze i - nie da się ukryć - bogatsze panie stosują tzw. bieliznę wyszczuplającą. Problem jednak w tym, że przy czytaniu o tym typie towaru, ma się wrażenie, że materiał jedynie układa fałdki na naszym ciele, a nie powoduje spalania tłuszczu. Dla kogoś, kto chce zaoszczedzić czasu i taka uluda wystarczy, to rozwiązanie jest idealne. A jednak, jestem zdania, że to ślepa uliczka i trzeba wrócić na właściwe tory, którymi są - na przykład - odpowiednie diety.


Tłuszcz bierze się nie tylko z braku ruchu - on jest skutkiem pochłaniania zbyt dużej ilości jedzenia dla organizmu. Pierwszy i bardzo trudny krok w diecie powinien rozpocząć się od ograniczenia jedzenia. Oczywiście - nie wolno przesadzić w drugą stronę. Jakieś diety-cud, które polecają być cały dzień na wodzie należy z miejsca wyrzucić do kosza. Jeśli już mamy zmniejszyć ilość pożywienia w ciele, to róbmy to powoli... Zrezygnujmy z chleba chociażby, ale aby organizm przyzwyczaił się do jego braku, potrzeba siedmiu dni. Po nich kolejne siedem dni - znów coś odkładamy. Nie jestem lekarzem, powtórzę więc banały: nie rezygnujemy z takich rzeczy, jak owoce i warzywa, gdyż one są najzdrowsze. Może warto ograniczyć ziemniaki, czy przejść na ryż, bo mniej tuczą. Jeśli coś gotujemy, to na parze i unikamy smażenia. Nie jemy słodyczy - jeśli już musimy, to raz na tydzień. A diety... Lepiej z lekarzem porozmawiać o niektórych propozycjach, bo nie wszystkie pomysły napotkane w gazetach mogą być zdrowe.


Wróćmy na chwilę do ćwiczeń, bo to jednak dość ważny element odchudzania... Spotyka się twierdzenia, że "schudnąć z brzucha" można na siłowni - jeśli kogoś na nią stać. Student ma ją za darmo na swojej uczelni, zwykle. Oczywiście, wówczas nie będziemy musieli się martwić brakiem umiejętności jeżdżenia na rowerze, czy też mieszkaniem w dziupli, gdzie nie ma za bardzo jak rozłożyć byle koc. Tu spotykamy tyle przestrzeni, ile to niezbędne i przyrządy, które służą do sportowych wyczynów. Musimy się jednak uzbroić w wiedzę, jakie elementy służą brzuchowi. Zwykle są to: ławeczka, na której unosimy nogi i to, co pozwala nam na skręty tułowia, jego wznosy w pozycji leżącej, spinanie brzucha oraz jego odwrotność.


Jest wiele różnych pomysłów na to, jak schudnąć. Dobre są diety, dobre są tradycyjne ćwiczenia, jak i również zdrowy rozsądek i kreatywność. Na cokolwiek byśmy nie wpadli i na jakiekolwiek kombinacje byśmy się zdecydowali, przede wszystkim potrzebny jest nam umiar i świadomość, że nie możemy dopuścić do przemęczania organizmu.

--
Stopka

Jak szybko schudnąć. Pomysły, inspiracje, porady.

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

Odchudzanie w biegu - wskazówki dla początkujących

Bieganie to podobno jest najlepszy sposób, aby zrzucić trochę kilogramów. To sport dostępny prawie dla każdego i nie wymaga dużych inwestycji, oprócz czasu przeznaczonego na trening. No i chęci do regularnego treningu. No to zaczynamy! Najlepiej jednak byłoby dowiedzieć się trochę, jak i ile trenować, w jaki sprzęt się zaopatrzyć, aby wyniki w zrzucaniu niepotrzebnych kilogramów przyszły jak najszybciej.

Dobór sprzętu do biegania

Jak w każdym sporcie, tak i w bieganiu bardzo ważny jest dobór odpowiedniego sprzętu. Na szczęście jest to sport, który nie wymaga wielkich wydatków. Najważniejszą częścią ekwipunku biegacza są niewątpliwie buty i tu nie powinniśmy raczej oszczędzać. Najlepszą opcją, byłoby zakupić od razu dwie pary (aby uniknąć stałych przeciążeń które, powodują źle dobrane obuwie) oraz pozwolić dobrać sobie buty w profesjonalnym sklepie dla biegaczy. Jednym ze skuteczniejszych sposobów jest tzw. analiza stóp na ruchomej bieżni, gdzie kamery nagrywają nasz bieg boso i w butach, co pozwala później dopasować odpowiednie obuwie, w zależności od typu stopy biegacza. Kto będzie później biegał po asfalcie czy betonie, albo kto ma nadwagę, doceni to szybko oraz będzie oczywiście mniej narażony na kontuzje.


Niebezpieczeństwa czyhające na biegacza


Część ciała, która jest szczególnie narażona na kontuzje, to kolana. Przeciążeń można unikać dobierając odpowiednie buty sportowe, stosując odpowiednio dobrane ćwiczenia siłowe przeznaczone dla biegaczy, wzmacniające mięśnie nóg oraz zapewniając organizmowi odpowiednią dawkę odpoczynku pomiędzy treningami. Nie wolno zapominać też o odnowie biologicznej - raz w tygodniu należy iść do sauny, na morsowanie czy też raz, dwa razy do roku seria zabiegów w komorze kriogenicznej - to doskonałe uzupełnienie treningów. Poza tym bardzo ważna jest rozgrzewka przed treningiem, szczególnie zimą powinniśmy dłużej się rozgrzewać.

Dzienniczek treningowy

Prowadźmy regularnie dzienniczek treningowy i zapisujmy w nim wszystkie odbyte treningi. Można wykorzystać do tego dzienniczek internetowy na portalu www.sportics.pl, który umożliwia manualne, półautomatyczne i automatyczne notowanie przebiegniętego dystansu, spalonych kalorii, wskazań pulsometru, czasu treningu, ciężaru ciała, wskaźnika tkanki tłuszczowej itd.


Spalanie tłuszczu

Jedna godzina biegania pozwala spalić ok. 500-600 kcal, w zależności od specyfiki organizmu oraz intensywności wysiłku. A więc biegając codziennie godzinę, można spalić 4200 kcal tygodniowo. 1 g tłuszczu to 9 kcal. A więc w teaorii jeżeli organizm czerpałby energię wyłącznie z tłuszczu to 1 kilogram można spalić już po dwóch tygodniach - potrzeba do tego osiągnąć ok. 9000 kcal deficytu. W praktyce trwa to oczywiście trochę dłużej. Aby ograniczyć pobieranie energii przez organizm z węglowodanów, można zastosować następujący sposób: nie spożywać węglowodanów na godzinę przed treningiem oraz do 2 godzin po. Nie dotyczy to oczywiście sportowców, którzy obowiązkowo powinni dostarczyć organizmowi węglowodany i białko do 30 minut po zakończeniu treningu, wykorzystując tzw. okno anaboliczne.

Aby znacząco przyspieszyć spalanie tłuszczu oraz uzyskać efekt potreningowego przyspieszenia przemiany materii można stosować tzw. interwały. Polegają one bieganiu poszczególnych odcinków z różną prędkością i intensywnością np. 5 minut biegu ciągłego w wolnym tempie, potem biegniemy 1 minutę z dużą intensywnością oraz następną minutę w wolnym tempie. Powtarzamy to kilka do kilkunastu razy. Następnie znów biegniemy w wolnym tempie kilka minut do końca treningu, przyspieszając regenerację organizmu.

Dosyć rozpowszechniony jest pogląd, jakoby organizm spalał tłuszcz dopiero po 30 minutach ciągłego wysiłku. Każda nawet krótka aktywność, prowadząca do podwyższenia pulsu ponad wartość spoczynkową, spowoduje spalanie tłuszczów i węglowodanów. Nie ma od tego wyjątku! A więc nawet w domu lub w biurze najlepiej zrezygnować z windy i iść piechotą po schodach, spalając przy tym tłuszcz!

Biegając w zakresie 60-75% pulsu maksymalnego (można go obliczyć orientacyjnie stosując prostą regułę: 220 - wiek) czyli w strefie tzw. spalania tłuszczu spalamy tłuszcz i węglowodany (w stosunku 50 do 50%). Organizm, aby spalić tłuszcz potrzebuje do tego stosunkowo dużą ilość tlenu, trzeba też podkreślić, że spalanie tłuszczu następuje wolniej niż węglowodanów. Dlatego też, trenowanie w wyższym zakresie treningowym (powyżej 75% procent pulsu maksymalnego) skutkuje o wiele szybszym spalaniem węglowodanów niż tłuszczów. Jeżeli tempo biegu dalej wzrasta to osiągniemy w końcu taki punkt, że nie będziemy już spalać tłuszczu, z powodu niewystarczającej ilości tlenu.

Podsumowując, decydujące dla spalania tłuszczu (i oczywiście dla odchudzania) jest uzyskanie tzw. negatywnego bilansu energetycznego przez DŁUŻSZY CZAS. Zużycie energii poprzez ruch, aktywność sportową oraz ilość energii potrzebnej na utrzymanie funkcji życiowych organizmu musi być większe niż ilość energii, która dostarczamy z pożywieniem. Inaczej mówiąc, jeżeli ktoś za dużo je, to bieganie w tzw. strefie spalania tłuszczu zapewne poprawi jego kondycję, ale niewiele pomoże w odchudzaniu. Rozwiązania są dwa: trenować dłużej lub bardziej intensywnie, albo ograniczyć spożycie kalorii. Najskuteczniejsze jest oczywiście połączenie obu wariantów.

--
Stopka

Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim odchudzającym się: Andrzej Wajngips - morsowanie.info

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

Sposób na figurę idealną.

Sposób na figurę idealną

Każda kobieta marzy o idealnej sylwetce, pozbawionej niepotrzebnych fałdek i nadprogramowych kilogramów. Każda kobieta chce we wszystkim wyglądać dobrze i nie zastanawiać się nad tym, czy krój sukienki nie uwydatni jej mankamentów.

Figura idealna jest sprawą złożoną: niektórzy dostają ją w prezencie od natury, inni dochodzą do niej dzięki ciężkim treningom i dietom, jeszcze inni mają świadomość tego, że bez względu na włożoną pracę nie dosięgną ideału. Bez względu na to, jaki typ figury reprezentujemy i ile fałdek zdobi nasze ciało mamy prawo do tego, by czuć się - i wyglądać - pięknie.

Jak to osiągnąć? Otóż wystarczy kilka prostych trików. Po pierwsze: wyrzucamy z szafy stare koszulki, babcine biustonosze i workowate majtki - budowanie idealnej sylwetki zaczynamy od podstaw, a więc od bielizny. Pierwszym potrzebnym zestawem jest komplet bezszwowej bielizny w kolorze ciała. Drugim - bielizna bezszwowa w kolorze czarnym. Kobiety pulchniejsze powinny zainwestować w cieliste halki, gorsety i body - oczywiście na specjalne okazje, pod dopasowane stroje. One zapewnią nam optyczne wysmuklenie, wygładzą wszelkie nierówności i poprawią proporcje sylwetki. Wybierając ubrania pamiętajmy o tym, że najlepszym doradcą jest umiar - nie kupujmy ubrań za dużych (bo wcale nie wyglądamy w nich szczuplej), ani tym bardziej za małych (chyba, że chcemy wyglądać jak parzona szynka).

Na kilka dni przed ważnym wydarzeniem zrezygnujmy z napojów gazowanych, potraw wzdymających, tłustych, ciężkostrawnych - dzięki tym prostym sposobom będziemy czuły się i wyglądały lepiej niż zwykle. Zjedzmy za to gotowane jajko (wszystkie modelki jedzą jajka przed bankietami, dzięki temu zaspokajają głód i nie kuszą ich żadne przystawki), plastry wędliny lub sera (oczywiście bez chleba) lub na przykład banana. Głód zniknie, nasz brzuch pozostanie płaski, a my szczęśliwe.

--
Stopka


Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.