sobota, 28 maja 2011

Jak schudnąć i utrzymać pożądaną wagę?

Nadwaga to poważny problem, na który cierpi wiele osób. Według Światowej Organizacji Zdrowia przyczynia się do chorób serca, zawałów, cukrzycy, nadciśnienia i wielu innych. Mówi się, że nadwaga skraca życie nawet do 12 lat. Co więc można zrobić, żeby ustrzec się od tych wszystkich problemów?

Mnóstwo osób stara się zrzucić zbędne kilogramy i jest to problem, który dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Niektórzy już próbują, niektórzy myślą o tym by spróbować i w końcu zacząć coś robić. W Twoim bliskim otoczeniu zapewne są też osoby, którym udało się uzyskać wymarzoną wagę na krótko, a później szybko wróciły do poprzedniej masy ciała. Sytuacje są różne jednak mają wspólne cechy. Nadwaga ma swoje przyczyny i żeby się jej pozbyć należy zmienić odrobinę sposób działania. Ten artykuł jest pewną mapą do idealnej wagi. Wiem, że możesz osiągnąć sukces.

1.Pamiętaj o czystej wodzie

Zwłaszcza osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy powinny zadbać o dostarczenie do organizmu czystej wody. Brak wody w organizmie przyczynia się do większego łaknienia i otyłości. Picie czystej wody obniża poczucie głodu, a dzięki temu zaczniesz spożywać mniejsze ilości posiłków. Woda oczyszcza organizm z toksyn, co jest niezmiernie ważne podczas odchudzania. Woda sprzyja również przyswajaniu i trawieniu posiłków. Dorosły człowiek powinien spożywać 2-3 litry czystej wody każdego dnia.

2.Znaczenie odżywiania

Nie potrzebujesz żadnej nowej, wspaniałej diety. Wiele osób działa w ten sposób: restrykcyjna dieta, zrzucenie 5 kilo, powrót do starych nawyków, odzyskanie zrzuconych kilogramów- to nie o to chodzi i to nie działa.

Istnieją uniwersalne zasady odżywiania, które dla przeciętnego człowieka oznaczają odpowiednią wagę, dobry stan zdrowia i mnóstwo energii na lata. Pamiętaj o świeżych owocach, warzywach, produktach pełnoziarnistych, rybach. Istnieje mnóstwo przepisów, dzięki którym stworzysz pyszne dania.

3.Nie unikaj posiłków

Niektórzy ludzie uważają, że pominięcie jednego posiłku podczas dnia pomoże zrzucić wagę. Takie działanie to sabotowanie własnych wysiłków. Programujesz umysł na brak jedzenie przez jakiś okres czasu. W takim wypadku ciało zaczyna magazynować jedzenie (może uda, brzuch, pupa...) na czas, w którym nie dostarczysz składników odżywczych. W innym wypadku podczas następnego posiłku zaczniesz uzupełniać braki w odżywianiu.

To samo dotyczy unikania jedzenia podczas dnia i spożycie dużego posiłku wieczorem. Podczas dnia potrzebujesz pożywienia by mieć energię do działania. Z kolei jedzenie na noc zmusza organizm do pracy, kiedy powinien odpoczywać. Takie działanie prowadzi do zmęczenia już od samego poranka.

Tak czy inaczej omijanie posiłków nie ma sensu podczas zrzucania zbędnych kilogramów.

4.Cukier

Cukier to tylko puste kalorie, które powodują wzrost wagi. Mowa nie tylko o cukrze, jaki używasz do kawy, herbaty czy o słodyczach itp. Uważaj zwłaszcza, na napoje słodzone, które zawierają mnóstwo cukru. Cola może mieć nawet 16 łyżeczek w niewielkiej butelce i skutecznie powstrzyma Cię przed zrzuceniem wagi. Sprawdź czasem na etykiecie ile jest cukru w danym produkcie. Zakłada się, że 4g to jedna łyżeczka cukru. Przekroczenie 10 łyżeczek ma negatywny wpływ na zdrowie i to bez znaczenia czy osoba ma nadwagę czy też nie.

5. Ćwiczenia

Ćwiczenia są niezbędne dla organizmu. Przyśpieszają spalanie kalorii, zachowują mięśnie w dobrej formie, dodają energii. Nie zapominaj o ćwiczeniach podczas zrzucania wagi, są Ci teraz niezwykle potrzebne. Wybierz taki rodzaj ćwiczeń, który nie będzie dla Ciebie "męczarnią". Dzięki temu wytrwasz w działaniu i chętniej będziesz dostarczać sobie odrobiny ruchu. Zacznij robić to, co lubisz, wybór jest ogromny: taniec, nordic walking, pływanie, rower, rolki, spacery? To nie tak ważne, co ćwiczysz, ważne by dostarczyć sobie odpowiednią ilość ruchu. Gdy myślisz poważnie o zrzuceniu wagi nie zapomnij o ćwiczeniach. Poczujesz przypływ żywotności a organizm zacznie pracować w świetnej formie.

6. Ustal cel i nie odkładaj na później.

Teraz jest najlepszy moment by zacząć dbać o siebie i zrzucić wagę. Pamiętaj, że później będzie tylko trudniej. Zacznij robić małe kroczki już dzisiaj. Wybierz się na spacer, odstaw słodzone napoje, zjedz pełnowartościowy - zdrowy obiad. Wyobraź sobie jak świetnie będziesz wyglądać, gdy zrzucisz kilogramy, jak inni będą się zachwycać Twoją nową pełną zdrowia i witalności osobą. Utrzymuj ten obraz w swojej głowie i przypominaj go sobie zawsze, gdy ?kusi? cię by zjeść coś bardzo niezdrowego, tłustego, lub działać przeciwko swojemu celowi zrzucenia wagi.

7. Wytrwaj- cierpliwość jest kluczem

Sprawdzanie swojej wagi każdego dnia nie ma większego sensu. Nabierz cierpliwości. Przygotuj się na to, że Twoja waga nie będzie "wariować". Chyba nie oczekujesz tego, że przy każdym wejściu na wagę będziesz mieć kilo lub 2 mniej. Nabieranie wagi zabrało lata i nie można tego odwrócić w kilka dni.

Teraz wiesz jednak, na co zwracać uwagę podczas odchudzania się i wierzę, że niedługo osiągniesz swój cel. Pamiętaj, że drobne rzeczy, jakie robisz każdego dnia mają w konsekwencji ogromne znaczenie. Osiągniesz swój cel wcześniej czy później.

Zrzucenie wagi i zadbanie o własne zdrowie to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić w życiu. Potraktuj to poważnie i rób, nawet małe kroczki, każdego dnia.

--
Stopka

Kurs: "Motywacja w Odchudzaniu" za darmo! http://odchudzanieprzezmotywowanie.pl/

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

Dieta u dietetyka

Na czym tak naprawdę polega dieta w profesjonalnym gabinecie dietetycznym? Czy warto odwiedzić dietetyka, czy lepiej przeprowadzić dietę na własną rękę? Zapraszam do przeczytania artykułu.

Integralną częścią zdrowego stylu życia jest właściwe odżywianie się. Każdy, kto chciałby poczuć się lepiej, mieć wyższy poziom energii i lepsze zdrowie, powinien odwiedzić gabinet dietetyka. Specjalista pomoże nie tylko schudnąć, ale również zmniejszyć a nawet przezwyciężyć objawy chorób, które coraz częściej nas dotykają, a na które dieta ma ogromny wpływ. Leczenie dietą ma szczególne znaczenie przy wychudzeniu, otyłości, dnie moczanowej, chorobach serca, nerek, układu pokarmowego, nadciśnieniu i cukrzycy. Profesjonalny dietetyk pomoże Ci w zmianie nawyków żywieniowych. Specjalnie przygotowana dieta wraz z opieką dietetyka pozwolą na osiągnięcie trwałych efektów tj. wzrost siły, sprawności, szczupła sylwetka, zadowolenie z samego siebie. Zachęcamy do zapoznania się, na czym polega tzw. dietoterapia, czyli dieta u dietetyka :)


Pierwszy krok w dietoterapii jest najważniejszy, i zależy wyłącznie od nas. Jest to decyzja o zmianie nawyków żywieniowych. Musimy pamiętać, że efekty diety są widoczne tylko i wyłącznie wtedy, jeśli pacjent sam jest zmotywowany do zmian i wewnętrznie naprawdę chce zmienić swoje nawyki żywieniowe, wygląd oraz polepszyć stan zdrowia.


Drugi krok jest najprzyjemniejszy. Ten etap diety to pierwsza konsultacja u dietetyka. Podczas spotkania ze specjalistą, dowiemy się bardzo dużo na własny temat. Dietetyk przeanalizuje Twój dotychczasowy sposób odżywiania i wskaże błędy, które należy skorygować. Dowiesz się, jakich produktów brakuje w Twojej diecie, ale również sprawdzisz, których konkretnie składników powinno się unikać, których witamin i składników mineralnych brakuje w Twoim jadłospisie. Poza tym, dietetyk sprawdzi nie tylko ile ważysz, ale co składa się na tą wagę - tzn. sprawdzi tzw. skład ciała - ilość tkanki tłuszczowej, mięśni oraz nawodnienie organizmu. Podczas wizyty masz okazję dowiedzieć się, czy Twoja przemiana materii jest na odpowiednim poziomie ? wiele osób właśnie niskim tempem metabolizmu obarcza swoją nadwagę. Ostatecznie, podczas konsultacji, otrzymasz indywidualne zalecenia dietetyczne, mające poprawić stan zdrowia, samopoczucie oraz wygląd.


Kolejny krok to etap najbardziej owocny, a mianowicie odbiór diety oraz przystąpienie do realizacji wymarzonego celu. Prawdziwy specjalista, nie korzysta z żadnych szablonów - dietę przygotowuje indywidualnie, zwracając uwagę nie tylko na płeć, masę ciała i cel dietoterapii (zmniejszenie lub wzrost masy ciała, zmniejszenie objawów choroby), ale również na to, czy pacjent lubi gotować, kiedy może sobie pozwolić na przygotowanie bardziej "skomplikowanych" potraw, czy też dietetyk wyklucza produkty, których dana osoba nie lubi.


Krok czwarty i ostatni przynosi największą satysfakcję - monitorowanie i podtrzymywanie efektów wspólnej pracy dietetyka oraz pacjenta jest możliwe dzięki regularnym spotkaniom. Dietetyk sprawdza postępy w stosowaniu diety, daje motywację do kontynuowania zaleceń, umożliwia szybkie wprowadzenie korekty do jadłospisu.


Najważniejszy jest dobry kontakt między dietetykiem a pacjentem ? skuteczny specjalista nie tylko w czasie spotkań na żywo udziela porad, ale również na bieżąco wysyła maile oraz smsy z radami i bieżącymi informacjami.


Przeprowadzanie diety na własną rękę jest bardzo trudne i daje marne efekty. Jeśli chcemy przejść od pierwszego - najważniejszego kroku to ostatniego, najbardziej satysfakcjonującego, polecam wizytę u dietetyka. Efekty pozostają trwałe, a my mamy nie tylko lepsze samopoczucie i wygląd, ale także więcej energii i chęć do jak najpełniejszego korzystania z życia.

--
Stopka

www.metamorfozadiety.blogspot.com

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

niedziela, 15 maja 2011

Ruch sposobem na piękną sylwetkę

Nie od dzisiaj wiadomo, że brak aktywności fizycznej połączonej z nieprawidłową dietą jest pierwszym stopniem do otyłości.

Nieprawidłowe nawyki żywieniowe, wyniesione najczęściej z domu rodzinnego powodują problemy z wagą oraz niosą za sobą ryzyko chorób cywilizacyjnych takich jak zawał, cukrzyca itp. W obecnych czasach nasze społeczeństwo jest coraz bardziej świadome wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia.

Coraz więcej osób interesuje się zagadnieniem zdrowia oraz prawidłowego żywienia. Tren ten obserwujemy już od kilku lat. W miastach powstaje coraz to więcej fitness clubów, pływalni. Dla osób które chcą zgubić zbędne kilogramy pod okiem specjalistycznego personelu, mamy do wyboru wczasy odchudzające, zdrowotne lub trening z osobistym instruktorem, który zapozna nas z prawidłowymi nawykami żywienia oraz zaproponuje nam odpowiedni zestaw ćwiczeń dzięki któremu osiągniemy wymarzona sylwetkę.

Jeśli chcemy skutecznie pozbyć się  nadwagi nie powinniśmy zaczynać odchudzania na własną rękę. Niewłaściwie przygotowany plan może nam przynieść więcej szkody niż pożytku. Diety minimalistyczne, opierające się na wybranych składnikach odżywczych przynoszą efekty jednie w czasie ich stosowania. Po skończonej diecie najczęściej powracamy do starych nawyków żywieniowych, co w efekcie obserwujemy jako efekt jojo. Takie wahania wagi są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Należy z rozwagą podchodzić do niesprawdzonych informacji zawartych w czasopismach. Jeśli chcemy bezpiecznie schudnąć oraz utrzymać efekty na długie lata powinniśmy oddać się w ręce specjalisty. Tylko takie działanie zagwarantuje nam sukces.

--
Stopka

Schudnij z nami - www.villacarpatia.pl

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

sobota, 7 maja 2011

Jak skutecznie schudnąć?

Aby zdrowo i skutecznie schudnąć nie ma potrzeby katować się dietami. Osiągnięcie smukłej sylwetki nie jest trudne. Wystarczy wyrobić w sobie proste, ale cenne nawyki.

Jeśli nie masz ochoty, nie musisz liczyć kalorii i zaglądać do tablic z indeksami glikemicznymi, ważyć się i mierzyć co dwa dni, ani odmawiać sobie przyjemności. Organizm można przechytrzyć, a ściślej mówiąc - przeprogramować. Mózg potrzebuje zaledwie 21 dni, żeby wyrobić nowy zwyczaj. Mało, prawda? Dlatego warto zrobić wiosenne porządki... z nawykami żywieniowymi - wyrzucić, co zbędne przyzwyczajenia i zastąpić je nowymi. Nie trzeba być radykalnym. Jeśli nie możesz odzwyczaić się od słodzenia kawy i herbaty, każdego dnia dosypuj mniej cukru, następnie zrezygnuj z niego zupełnieMoże początkowo cierpki smak napojów nie przypada do gustu, ale po kilku tygodniach nie będziesz mógł/mogła wyobrazić sobie życia bez gorzkiej kawy. Oto inne sprawdzone zasady, których przestrzeganie pomoże zyskać i zachować piękną sylwetkę i zdrowie.


1. Jedz połowę porcji w stosunku do ilości, jakie pochłaniałaś/eś do tej pory. Osoby mające problemy z nadwagą często lubią dokładki, a fura ziemniaków na talerzu pływa w tłustym sosie. Na szczęście żołądek szybko się kurczy i można chytrze wykorzystać ten fakt. Po kilku, kilkunastu dniach zmniejszania porcji, przestanie domagać się o więcej. I nie trzeba rezygnować ani z ziemniaków, ani z sosu.


2. Jedz wolniej. Trawienie zaczyna się już w jamie ustnej. Jeśli dobrze przeżujesz pokarm, zanim go połkniesz, żołądek będzie miał mniej pracy.


3. Nie doprowadzaj się do wilczego głodu, bo zjesz trzy razy więcej niż potrzebne, aby go zaspokoić. Możesz zastosować pięciostopniową skalę oceny głodu. Jeśli uznasz, że jesteś "trochę" głodna (1), zjedz owoc, albo garść migdałów, natomiast 4 - oznacza czas na solidny posiłek. Staraj się nie doprowadzać do uzyskania 5 na skali.


4. Unikaj wielkich dietetycznych grzechów, ale pozwalaj sobie na małe grzeszki, wtedy nie będziesz miała poczucia, że jesteś na diecie. Zamiast pełnomlecznej czy nadziewanej czekolady, wybierz gorzką. Zamiast batonika z karmelem, zjedz z płatkami i orzechami. Staraj się grzeszyć tylko raz dziennie.


5. Nie podjadaj. Usuń sprzed swoich oczu talerzyk z cukierkami, paluszkami, ciasteczkami. Najlepiej, żebyś nie trzymała w domu kalorycznych łakoci. I kropka.


6. Nie wybieraj się na zakupy, gdy jesteś głodna/y bo możesz złamać zasadę nr 5.


7. Unikaj gotowych produktów. Lepiej, żeby wszystko, co jesz, było jak najmniej przetworzone. Jeśli coś kupujesz, zerknij na skład. Najlepiej, jeśli cukier nie będzie wymieniony jako jeden z trzech pierwszych składników produktu. Skrobia modyfikowana i cała seria "E" nie pomogą ani zdrowiu, ani sylwetce.


8. Myśl wyszczuplająco. Rhonda Byrne w bestsellerowym "Sekrecie" pisze: "By przyciągnąć idealną wagę i mieć doskonałe ciało (...) określ dokładnie, ile chcesz ważyć. Przechowuj w umyśle obraz samego siebie, gdy osiągniesz tę idealną wagę. Przywołaj obrazy swojej osoby w takiej postaci, jeśli możesz, i przyglądaj im się często. Jeśli nie, to przywołaj obrazy ciała, jakie chciałbyś mieć, i patrz na nie często." Byrne zaleca również napisanie pożądanej liczby kilogramów na kartce i przylepienie jej do wagi, a także szukanie i "wewnętrzne wychwalanie" ludzi, którzy odznaczają się wagą, którą ty uważasz za idealną.


9. Rób ćwiczenia izometryczne. Oczywiście uprawianie sportu zawsze jest wskazane, ale te ćwiczenia można robić podczas mycia zębów, naczyń, w kolejce do kasy. Polegają one na napinaniu mięśni w pozycji stojącej, siedzącej lub leżącej. Ściskając kilkanaście (lub nawet kilkadziesiąt) razy dziennie mięśnie pośladków (spinamy, liczymy do trzech, rozluźniamy) błyskawicznie wzmocnisz mięśnie, nie obciążając stawów. I nawet brak czasu nie jest przeszkodą.


10. Przyprawiaj na ostro. Pikantne przyprawy poprawiają metabolizm. Zamiast soli użyj chili. Opinię sprzymierzeńca zgrabnej sylwetki posiada też imbir.

--
Stopka

Wiedza i poradniki:

  • Jak skutecznie schudnąć? - Ciekawy poradnik o skutecznym odchudzaniu. Z kursu dowiesz się jak można w zdrowy sposób schudnąć.

Kursy internetowe

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.